ad

درباره یهودیان و دروغ‌های آنان

درباره یهودیان و دروغ‌های آنان

دربارهٔ یهودیان و دروغ‌های آنان (به آلمانی: Von den Jüden und jren Lügen) یک مقاله ۶۵۰۰۰ کلمه‌ای است که مارتین لوتر د

درباره یهودیان و دروغ‌های آنان<p>دربارهٔ یهودیان و دروغ‌های آنان (به آلمانی: Von den Jüden und jren Lügen) یک مقاله ۶۵۰۰۰ کلمه‌ای است که مارتین لوتر د
درباره یهودیان و دروغ‌های آنان

دربارهٔ یهودیان و دروغ‌های آنان (به آلمانی: Von den Jüden und jren Lügen) یک مقاله ۶۵۰۰۰ کلمه‌ای است که مارتین لوتر در سال ۱۵۴۳ میلادی نوشته است.

صفحه اول نسخه آلمانی دربارهٔ یهودیان و دروغهای آنان اثر مارتین لوتر.

در این مقاله لوتر یهودیان را «مردمی خودفروش، و نه مردمی خدایی، که دربارهٔ نژاد خود فخر می‌فروشند و ختنه می‌کنند» خوانده است. او همچنین نوشته‌است «آنها سرشار از مدفوع شیطان هستند... که در آن مانند خوک تکان می‌خورند» و کنیسه آنان یک «زن بدکاره و شیطانی» است.

پیش زمینه[ویرایش]

دیدگاه‌های مارتین لوتر در مورد یهودیان چندین بار در زندگی او دچار تغییر شد. در ابتدا او که با کلیسای کاتولیک به شدت مخالف بود اعتقاد داشت که دلیلی که یهودیان حاضر به مسیحی شدن نیستند تعالیم غلط کلیسای کاتولیک است؛ ولیکن در نه سال آخر زندگی خود او به شدت یهودستیز شد و توصیه به استفاده از خشونت علیه یهودیان کرد.

در سال ۱۵۱۹ مارتین لوتر مینوسید :"نفرت روحانیون از یهودیان بیمعنی است... آیا یک یهودی حاضر می‌شود دین ما را بپذیرد وقتی آن را اینقدر دشمن خود می‌بیند؟"

در سال ۱۵۲۳ میلادی لوتر مقاله‌ای به نام «عیسی مسیح یهودی زاده بود» نوشت. در این مقاله او نوشته است: «اگر حواریون که یهودی بودند، با ما جنتیلها همانگونه رفتار می‌کردند که ما...

مشاهده مطلب کامل در سایت منبع
fa [dot] wikipedia [dot] org/wiki/درباره_یهودیان_و_دروغ‌های_آنان
ad

مطالب خواندنی

مطالب تصادفی

ad
0.213
×
Download